środa, 22 czerwca 2016

Kartki scrapbooking na Chrzest Święty oraz co kupić na prezent?

Dzisiaj zaprezentuje Wam na pozór proste kartki z okazji Chrztu Świętego mojego bratanka. Na pozór, bo ich zrobienie zajęło mi ponad 3 godz. Wiem, wiem strasznie dużo, ale rozłożenie wszystkich materiałów, wydrukowanie i wycięcie tego wszystkiego pochłania czas :) sama nie wiem kiedy mi te godziny zleciały.
Dla tych osób, które sobie myślą, że zrobienie kartki to 5 min czyli tylko przykleić i gotowe zapewniam że nie jest to takie hop siup jakby wydawało się. Lecz jedno jest pewne, każdy może to zrobić. Dlaczego w ogóle za to zabieram się, skoro to takie czasochłonne? a to dlatego, że mam olbrzymią frajdę jeśli podaruje coś od serca, zwłaszcza własnoręcznie wykonane.

A drugi istotny powód, jak zobaczyłam w sklepach ile kosztują kartki okolicznościowe, stwierdziłam: ja też jestem w stanie zrobić podobną i to taniej. Można uznać to za skąpstwo, ale ja znam swoje możliwości i jakąś tam wyobraźnię posiadam - tak sądze;) Może to po części zastępuje robienie biżuterii, którą zaprzestałam tworzyć ponad 3 lata temu? Nie są to jakieś rewelacyjne prace, bo wiem, że do wykonania perfekcyjnych potrzebowałabym o wiele więcej materiałów. Nie mam zamiaru zagłębiać się w scrapbooking, raczej jest to dla mnie hobby. Na tą chwilę tworzę kartki z tego co mam, kiedyś zakupiłam arkusze, dziurkacze, kwiatki a co jakiś czas w coś tam jeszcze drobnego zaopatrzę się.

Drugi temat który chcę poruszyć, to co kupić na Chrzest Święty? z tego względu iż ja chrzestną owego bobasa nie została, mam tylko miano cioci to mały/rodzice otrzymali ode mnie pieniądze + kartka i widziałam że reszta gości tym samym tropem poszła. Natomiast chrzestni, to już inna kwestia. Oto moje propozycję na prezenty dla chłopca i dziewczynki:
- posrebrzana pamiątka chrztu świętego, dostępna u jubilera albo w sklepach z dewocjonaliami
- biżuteria, ja bym raczej postawiła na sam złoty medalik lub łańcuszek z medalikiem (dla dziewczynki) lub krzyżykiem (dla chłopca)
- kocyk z imiennym haftem
- tort z pampersów lub bukiet wykonany z śpioszków itp (dostępne na allegro)
- grawerowane sztućce

Zauważyłam, że co raz częściej chrzestni stawiają na użyteczne prezenty:
- krzesełko do karmienia
- fotelik bujak
- jakieś zabawki edukacyjne

Przede wszystkim w doborze prezentu od chrzestnych należy wziąć pod uwagę: wiek maluszka, tradycję i gospodarność rodziców. Oczywiście najprościej dać pieniądze, ale co z tych pieniędzy jeśli rodzice roztrwonią je na byle co? jeśli macie 100% przekonanie, że pieniądze będą przeznaczone tylko na potrzeby dziecka to nie widzę przeciwwskazań.

Chyba stawiałabym na tradycję czyli coś pamiątkowego i zarazem wartościowego. Na tą chwilę więcej pomysłów nie mam, jak coś przypomni się to na pewno dopiszę:)

A teraz przedstawię moje małe dzieła:
P.S. musiałabym zakamuflować twarzyczkę malutkiego, bo wiem że rodzice na pewno nie zgodzili by się na publikację jego zdjęcia w sieci, więc musicie mi to wybaczyć :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz