piątek, 20 maja 2016

Pierwsza Komunia Święta Prezenty i kartki scrapbooking

Maj to nie tylko pięknie kwitnąca i pachnąca wiosna ale przede wszystkim okres w którym jak co roku odbywają się Pierwsze Komunie Święte.
Zapewne każdy ma problem co na tą okazję kupić, jaki prezent na komunię dla dziewczynki a dla chłopca to już w ogóle dramat. Będąc tylko a może aż kuzynką postawiłam na prezent + koperta z pieniądzmi. Długo głowiłam się, co to kupić dla 10letniej dziewczynki. Chciałam aby ten prezent był użyteczny ale nie taki który po jednym razie będzie rzucony w kąt.  A od prezentów typu aparat, komórka, tablet są chyba Chrzestni? Zależało mi na skromnym prezencie.Kupiłam grę "Eurobiznes po polsku"choć miałam w głowie kilka innych wariantów, min scrabble. Doszły mnie słuchy, że młoda z prezentu zadowolona i już nie raz zagrała z rodziną. Moi rodzice sprawili łańcuszek z zawieszką nutka + kasa. Pamiątka w postaci prezentu + pieniądze myślę że to jak najbardziej idealne połączenie. Dodatkowo sprawiliśmy "Komunistce" mini sesję pamiątkową;)

Inne prezenty na Pierwszą komunię świętą dla dziewczynki w nieco skromniejszej wersji:
* gry planszowe
* luneta obserwacyjna
* teleskop
* lornetka
* srebrny naszyjnik z kolczykami
* bransoletka
* gadżeciarski zegarek np wodoodporny
* szkatułka na biżuterię
* rolki
* książka
* sesja zdjęciowa wykonana swoim aparatem

Lecz głównym tematem tego postu są kartki na Pierwszą Komunię Świętą wykonane własnoręcznie w technice scrapbooking. Proste do zrobienia w domowym zaciszu przez każdego, nieskomplikowane i moim zdaniem nieprzekombinowane. Wystarczą podstawowe narzędzia, jak dziurkacze, kartki, dobry klej np Magik i jakieś ozdóbki typu koronki,koraliki, sznurki, kwiatki oraz obowiązkowo drukarka.
Mistrzynią w robieniu kartek nie jestem, ale myślę że coś tam chyba wyszło.


2 komentarze:

  1. Dobre pomysły na prezenty. U nas chyba tradycyjnie dostaje się rower na Komunię :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. rower to dobry prezent od Chrzestnych i nadal dość często praktykowany ;) ja starałam się podać propozycje w wersji skromniejszej czyli np od dalszej cioci, kuzynki czy rodzeństwa ;)

      Usuń